“In de atletiek is Teamy – zeker nu – een must have”

Steeds meer teams zetten Teamy in voor ook andere doeleinden dan slechts de aanwezigheid in sport. Zo wordt Teamy in onder andere atletiek gebruikt als registratiemiddel met het oog op de huidige corona maatregelen, zodat juist níet te veel mensen op het veld aanwezig zijn. We spraken Ramon Slomp van AAC’61, de Asser Atletiek- en Thriatlonvereniging, over zijn ervaringen met Teamy.

Waarvoor gebruik je Teamy?
“Wij gebruiken de Teamy app al een tijdje voor de registratie en aanmeldingen voor trainingen binnen onze Atletiekvereniging AAC ‘61. Maar inmiddels gebruiken we Teamy ook voor onze vrijwilligers. Zij hebben een eigen team en kunnen zich per activiteit aanmelden. Met de huidige corona maatregelen waarbij registratie een vereiste is, is Teamy helemaal een must have voor ons.”

Waarom gebruik je Teamy?
“Voorheen gebruikten we vooral WhatsApp. Daarin werden we overspoeld met allerlei andere berichten waardoor we totaal geen overzicht meer hadden. Nu weten onze trainers via Teamy welke leden ze kunnen verwachten. Ouders en trainers zijn op de hoogte van het kind. De trainers hebben er zelfs een competitie van gemaakt; het lid dat tijdens de meeste trainingen (aangemeld) aanwezig is, maakt kans op een paar nieuwe hardloopschoenen vanuit onze sponsor!”

Hoe ben je in aanraking gekomen met Teamy en sinds wanneer ben je het gaan gebruiken?
“Via Google Playstore heb ik Teamy gevonden toen ik zocht naar een dergelijke app. In 2019 heb ik dit geïntroduceerd bij onze trainers. Dit is vrij snel overgenomen en wordt nu steeds meer gebruikt.”

Zou je Teamy aanraden? En waarom?
“Teamy geeft overzicht en controle binnen onze vereniging. Er ontstaat betrokkenheid en het creëert meer teamgevoel. De leden moeten zich aanmelden en bereiden zich vanaf dat moment al voor op de aankomende training. Er kunnen daarnaast korte berichten verstuurd worden over bijvoorbeeld een gewijzigde trainingslocatie of advies over aangepaste kleding.

Teamy is nog niet overal bekend, maar ik zou Teamy zeker aanraden aan andere clubs!”